Letnia liga tenisowa active-zone

Liga tenisowa active-zone 2019
Miejsce: Korty tenisowe Gdańsk Osowa, siedleckiego 14 Gdańsk

pilki_tenisowe

  1. Celem Ligi jest stworzenie wszystkim tenisistom – amatorom, korzystającym z usług active-zone.pl oraz gościom stałej możliwości rywalizacji z graczami o zbliżonym lub wyższym poziomie gry, a przez to doskonalenie swoich umiejętności.

  2. Uczestnicy biorą udział w rozgrywkach na własne ryzyko i odpowiedzialność. Przystępując do Ligi każdy uczestnik przyjmuje do wiadomości niniejszy regulamin i zobowiązuje się do jego przestrzegania.

  3. W Lidze udział może wziąć każda osoba, która uiści wpisową opłatę w wysokości 40 złotych za każde 2 rundy grupowe z turniejem (dla osób ze szkółki tenisowej); 80 zł dla osób nie trenujących w szkółce active-zone.pl

  4. Osoby uczestniczące w szkoleniu korty zewnętrzne na potrzeby ligi mają udostępnione za darmo w ramach wpisowego.

  1. hala tenisowa 20 zł godzina + 10 zł oświetlenie godzina jeśli jest potrzebne.

  2. Osoby spoza szkółki tenisowej: kort zewnętrzny 15 zł ( osoba/ godzina), hala 20 zł (godzina)

Ogólne zasady naszej Ligi Tenisowej

Organizatorem Ligi Tenisowej jest active-zone.pl. Mirela Fąferek kontakt 696502446

Rozgrywki Ligi Tenisowej trwają od 9 maja 2019 do końca sezonu letniego 2019 r.

Organizator ustalił wstępny podział grup ligi tenisowej jednak istnieje możliwość zapisania w trakcie jej trwania nowych graczy.

Każdy z zawodników decydujących się na udział w  lidze zobowiązany jest wyrazić zgodę na udostępnienie kontaktowego numeru telefonu i adresu mailowego. Numery telefonów kontaktowych oraz adresy mailowe dostępne będą u organizatora.

Numery kontaktowe, adresy mailowe oraz dane będą wysyłane do kontaktu innym uczestnikom ligi.

Czas na rozegranie meczów w swojej grupie to 12 dni.

Uczestnicy umawiają się na mecz osobiście bądź telefonicznie. Po uzgodnieniu pasującego terminu zobowiązani są sprawdzić dostępność kortu i zrobić jego rezerwację na mecz.

Na mniej niż dwadzieścia cztery godziny przed ustalonym terminem spotkania, odwołanie meczu przez jednego z graczy równoznaczne jest z przyznaniem walkowera drugiemu zawodnikowi z zapisanym wynikiem 6:0, 6:0 chyba, że obie strony godzą się na ustalenie nowego terminu.

Zawodnik, który w swojej grupie uzyskał najwięcej zwycięstw przechodzi do grupy wyżej. Zawodnik z najmniejszą liczbą zwycięstw spada do niższej grupy. Przy tej samej liczbie wygranych meczy będą brane pod uwagę wygrane sety, następnie gemy, w przypadku takiej samej ilości liczy się wynik bezpośredniego spotkania.

Za wygranie swojej grupy uczestnik otrzymuje 30 punktów, za drugie miejsce 20 punktów, za trzecie 10 punktów, za 4 miejsce 5 punktów

Po rozegraniu 2 rund grupowych jest organizowany turniej. Termin turnieju zostanie ustalony wspólnie tak, aby przynajmniej połowa uczestników grupy potwierdziła swoją obecność.( piątek, sobota, niedziela)

Po turnieju zostanie rozpisana nowa grupa na bazie punktów rankingowych i kolejny cykl 2 rund zostanie rozpoczęty

Mecze ligowe rozgrywane są do dwóch wygranych setów. Przy stanie 6:6 w secie rozgrywany jest tie-break do 7 punktów. W przypadku stanu 1:1 w setach, o wygranej decyduje trzecia partia ( super tie-break do 10 punktów)

W przypadku gdy dany uczestnik w trakcie trwania edycji zaprzestanie dalszego udziału w rozgrywkach oraz nie zgłosi, ani nie wyjaśni przyczyn swojej decyzji Organizatorowi, zostanie automatycznie wykreślony z grona uczestników ligi tenisowej.

mecze rozgrywane są na zasadzie sędziowania przez samych uczestników rozgrywających mecz. Pilnowanie porządku punktowego w gemie leży po stronie podającego, który po każdej zakończonej piłce powinien podać bieżący stan punktów w gemie, a po jego zakończeniu, stan gemów w secie.

Organizator nie zapewnia uczestnikom piłek do rozgrywania meczów. Piłki organizują sobie uczestnicy we własnym zakresie, umawiając się przed meczem.

Obowiązkiem zwycięzcy jest poinformowanie Organizatora o wyniku spotkania tuż po rozegranym meczu SMSem pod nr telefonu 696 502 446

Wszelkie niejasności rozstrzyga organizator i do niego prosimy kierować pytania oraz swoje wątpliwości.

Drodzy Uczestnicy 

Trzymajmy się zasad fair play ! Pamiętajmy, że jest to amatorska liga, mająca dawać nam radość z gry. Trenerzy Piotr Żuk i Marek Szozda chętnie udzielą wskazówek technicznych i taktycznych z zakresu tenisa. Mile widziane będą zdjęcia z naszych spotkań, które zamieścimy na stronach firmowych jako pamiątkę 

About the Author

admin